Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Zamknięty czy otwarty kominek – który będzie lepszy

Kominki od wielu lat są niesamowicie popularne wśród właścicieli domów. Co prawda w niektórych rejonach Polski z powodów środowiskowych pojawiły się ograniczenia palenia w nich drewnem, lecz nadal na większości terenów bez żadnego problemu można je stosować. Oprócz tego, że prezentują się bardzo ładnie, to dodatkowo wielu właścicieli wykorzystuje je także do grzania w swoich domach. Nasze przepisy nie umożliwiają tego, żeby kominki kwidziński były jedynym źródłem ogrzewania. Bierze się to z tego, że przy jakimś wyjeździe domowników mogłoby dojść do zbytniego wychłodzenia albo i awarii całego układu.

Dlatego też jakaś grzewcza instalacja i tak musi być w budynku, ale taki kominek stanowić może jej doskonałe uzupełnienie. Podczas spalania drzewa wytwarzana zostaje spora ilość energii, która może zostać wykorzystana do tego, żeby dogrzać pomieszczenia. Kominki gdańsk albo mogą ogrzewać wodę, rozprowadzaną następnie za pomocą domowej instalacji CO, lub też podgrzewać otaczające wkład powietrze.

Przy pierwszym rozwiązaniu liczyć się trzeba z dość długim czasem potrzebnym na nagrzanie instalacji, ale w zamian dłużej ona będzie utrzymywała ciepło. Kominki romotop konwekcyjne nagrzewają się bardzo szybko, ale też i równie szybko oddają energię, lecz w wielu przypadkach będzie to uznane za duży plus. Oczywiście bardzo ważny będzie właściwy dobór wszystkich parametrów całego układu do ilości i wielkości ogrzewanych pomieszczeń, a także prawidłowy montaż wszystkiego, bo jedynie wówczas taki kominek spełni swoją rolę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY