Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

W jaki sposób tablice edukacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Manualne zabawki doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one świetną zabawę przez wiele godzin, ale przy okazji świetnie stymulują wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz poprawiają koordynację ruchową. Dlatego też warto już od pierwszych lat o takie zabawki zadbać, a jedną z ciekawszych propozycji są rozmaite tablice manipulacyjne.

Tablice tego typu są bardzo proste w budowie, ponieważ robi się je z drewnianej deski lub sklejki, z przymocowanymi różnymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie mieć w sobie, zależy przede wszystkim od producenta, chociaż w części przypadków można zrobić ją według własnego pomysłu. Wykorzystuje się przy nich powszechnie różnego rodzaju kółka zębate, pokrętła, przełączniki czy suwaki, jakie można przesuwać, zamykać czy przekręcać. Świetnie będą się też sprawdzać przedmioty mające przyciski, przykładowo kalkulatory, telefony czy piloty.

Z kolei do stymulacji słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy nawet nieduże cymbałki, chociaż akurat przy nich dorośli będą się musieli uzbroić w sporo cierpliwości. W sprzedaży jest dostępnych wiele różnych tablic edukacyjnych, różniących się rozmiarem, ilością przymocowanych elementów i ich rodzajem. Podczas wyboru trzeba mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. Kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, dlatego też tablica edukacyjna nie może zawierać ostrych elementów i krawędzi, które mogłyby spowodować zranienie. Oprócz tego wszystko musi być również przymocowane we właściwy sposób, żeby nie urwało się podczas intensywnej zabawy.

Taka tablica powinna być też odpowiednio duża, aby bez żadnych problemów dało się na niej wszystko dotykać czy przesuwać. Nie należy jednak przesadzić z liczbą zamocowanych przedmiotów. Jest zalecane, żeby tablice edukacyjne dla dzieci nie posiadały ich powyżej dwudziestu, ponieważ wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale byłoby dobrze, żeby trochę się różniły trudnością, gdyż wtedy stanowić będą na malucha odpowiednie wyzwanie, jakie będzie on chciał sam pokonać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY