Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

W jakich sytuacjach pomaga hipnoterapia

Już przed wiekami kapłani czy szamani potrafili wprowadzać swoich współplemieńców w trans, nierzadko prowadząc przy tym rytuały lecznicze. Nowoczesna wiedza naukowa rozwinęła ten obszar w dużym stopniu, a Hipnoza zaczęła być wykorzystywana w wielu obszarach. Z dużym powodzeniem zaczęła z niej także korzystać psychologia, bo w wielu przypadkach przynosi ona bardzo dobre rezultaty. Dziedziną medycyny, zajmującą się takim leczeniem, nazywana jest hipnoterapia.

Dzięki wykorzystaniu hipnozy i wprowadzeniu leczonego pacjenta w stan transu psycholog ma możliwość dotarcia do tego, co jest przyczyną występującego problemu. Niejednokrotnie bowiem problemy danej osoby biorą się z tego, co miało miejsce bardzo dawno temu, nawet w okresie dzieciństwa. Rzecz jasna po tylu latach raczej nikt nie będzie tego pamiętał, ale w podświadomości wszystko to istnieje, i sprawia liczne problemy. Tego typu cofanie do traumatycznego przeżycia nazywa się regresja hipnotyczna.

Lekarz podczas kolejnych seansów może poznać to, co się s pacjentem działo, i jeżeli do tego dojdzie, to może pozbyć się blokady z podświadomości i poprawić pamięciowe ślady. Jeszcze nie tak dawno wiele osób bało się hipnozy z uwagi na to, że to zjawisko nie do końca było znane. Dziś zaczyna być uważana za pełnoprawną gałąź medycyny, a do jej stosowania przymierza się zwiększająca się liczba specjalistów. O tym, jak jest popularna, można się dowiedzieć sprawdzając jakiś bieżący kurs hipnozy, na który zawsze trudno się zapisać.

 

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY