Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł

W jakich zastosowaniach wykorzystuje się hydraulikę siłową

Branża przemysłowa od dawna wykorzystuje elementarne prawa fizyki, jakie od wieków są znane. I od dawna główna zasada funkcjonowania maszyn opartych o te prawa jest niezmienna, choć rzecz jasna mocno się zmieniły możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to hydraulika siłowa, jaka powszechnie jest używana w wielu przemysłowych branżach. Zapewne każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w której łyżka jest połączona kilkoma przewodami z pozostałą częścią maszyny.

W tych przewodach jest umieszczony płyn lub olej, przy pomocy którego jest przenoszona siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Te trzy elementy, to znaczy przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ hydrauliki siłowej. W wielu przypadkach w takich układach mogą się pojawić jakieś dodatkowe elementy, takie jak na przykład rozmaite odmiany zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie ciśnienia roboczego, które zostaje przekazywane następnie do siłowników za pomocą wytrzymałych przewodów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i innymi pojazdami systematy siłowej hydrauliki stosowane są w wielu branżach. Znaleźć je można powszechnie w maszynach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich plusem jest duża niezawodność łącząca się z mało skomplikowaną prostą budową. A także duża oferta zamiennych części, jakie bez żadnego problemu zamówić można odwiedzając jakiś uszczelnienia techniczne sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY