Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Tajemnica makijażu nieomalże wspaniałego a makijaż permanentny

W powszednim języku używamy wielu słów nie zastanawiając się nad ich dokładnym znaczeniem i pochodzeniem. Rozumiemy, co świadczą oraz to na ogół nam wystarcza. Czasami należałoby niemniej jednak przyjrzeć się bliżej etymologii co niektórych wyrazów. Na przykład moda. Choć wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym jest, to tak w rzeczy samej nie wiadomo, w jaki sposób to słowo zawędrowało do stworzonego przez nas języka. Nieco prostsze jest ustalenie pochodzenia słowa makijaż.

Język polski zaczerpnął je z francuskiego, w jakim maquiller oznaczało udawanie bądź też fałszowanie. W pewnym sensie sztuka makijażu jest wariantem oszustwa, bowiem dzięki niej możliwe jest nie tylko wyeksponowanie pozytywów własnej urody, niemniej jednak również zamaskowanie słabszych detalów. Makijaż to umiejętne udawanie, iż jesteśmy piękniejsi.

Znakomicie oddaje tę intencję angielski wyraz make up, jaki bywa stosowany równie często jak rodzimy makijaż, zwłaszcza przez kompetentnych stylistów czy kosmetyczki. W niezmiernie literalnym tłumaczeniu make up oznacza przecież podnoszenie. Wolno spytać, podnoszenie czego? To ewidentne: urody oraz jej walorów. Jednym słowem: upiększanie. Służą do tego liczne kosmetyki, również o atrybutach pielęgnacyjnych, jak i tak zwane kosmetyki kolorowe, jakie kojarzymy właśnie z makijażem czyli malowaniem.

Preparaty to słowo pochodzenia greckiego, w którym oznaczało technikę przystrajania. Paradoksem wydaje się dążenie do tego, aby makijaż był niewidzialny, jednak interesującą opcją jest również ten permanentny – makijaż permanentny katowice. Przecież chodzi właśnie o wynik poprawienia urody, podkreślenia jej mocnych pozytywów, zwrócenia uwagi na rysunek oczu czy ust. A niemniej jednak coraz modniejszy staje się makijaż definiowany jako no make up, którego najistotniejszą właściwością jest wywołanie wrażenia, iż na twarzy nie ma żadnego makijażu. To odpowiedź na nowoczesny trend w modzie, który stawia na naturalność oraz świeżość w wyglądzie i zachęca kobiety do stosowania lekkich, subtelnych kosmetyków, mających tylko rozświetlać oraz odświeżać cerę. W tym makijażu wygląda się modnie i młodo. Niewidzialny makijaż w żadnym razie nie polega na tym, że nie używa się żadnych kosmetyków.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY