Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Przegrody i kurtyny wykonane z PCV – gdzie są używane

PCV jest powszechnie stosowanym materiałem, z uwagi na swoje niezliczone zalety. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, ale coraz częściej też po nie sięga różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo wykazuje całkowitą odporność na wodę i wilgoć, lecz również i wielu chemicznych związków, dlatego bardzo dobrze się sprawdza w postaci różnych osłon. Folia PCV jest z jednej strony elastyczna, i może być wielokrotnie zginana we wszystkie strony, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Posiada przy tym duży poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie istnieje duże ryzyko zniszczenia elementów, jakie zostały z niej zrobione. Z tego też powodu właśnie taka folia PCV jest najczęściej stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków nachodzących na siebie, które da się rozsuwać aby przejechać wózkiem albo przejść. W przypadku takich kurtyn ważna jest jedna jeszcze sprawa, to znaczy termiczna izolacja. PCV jest materiałem, jaki chroni przed utratą temperatury w lepszym stopniu niż chociażby zwykłe drewno.

Dzięki temu przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i praktyczne, ponieważ nie ma potrzeby ich otwierania, a jednocześnie są świetną barierą oddzielającą dwa pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile w przypadku kurtyn stosowane folie mają nawet parę milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze potrzebują folii znacznie cieńszej. Która jak pokazuje praktyka w pełni pochłania szkodliwe dla otoczenia świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY