Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Prawnik na etat czy zlecenie – która z opcji będzie lepsza

W czasie działalności firmy podejmować trzeba wiele różnych decyzji. Niektóre z nich wiążą się z dużym ryzykiem, szczególnie jeśli mówimy o współpracy z klientami czy kontrahentami. Zawsze w takim przypadku powinna się pojawić dobrze napisana umowa, ale jeżeli faktycznie ma być ona dobra, to powinien się z nią zapoznać jakiś doświadczony radca prawny warszawa. Spora ilość właścicieli firm zupełnie się tym nie przejmuje, a później dziwią się bardzo, że zaczynają przegrywać sprawy w sądzie.

A to wszystko z tego powodu, że przy pozornych oszczędnościach zdecydowali się oni nie brać nikogo do prawnej obsługi, tylko zająć się wszystkim samemu. Takie podejście dość często się spotyka, ponieważ pośród właścicieli firm panuje powszechna opinia, że obsługa prawna spółek nie jest potrzebna. A w praktyce jest wręcz odwrotnie, spotkanie z radcą prawnym można uznać za inwestycję w dobro firmy, jaka pomoże w codziennym prowadzeniu biznesu i zwiększy bezpieczeństwo.

Zwłaszcza że ostatecznie wcale to tak dużo nie będzie kosztowało. Nie ma potrzeby posiadania prawnika na etacie, bo w zupełności wystarczy jeśli raz na jakiś czas coś mu zostanie zlecone. Lecz istotne jest, żeby była to osoba rzetelna i orientująca się w danej branży, ponieważ taka wiedza bardzo się przydaje. Dobrym pomysłem może być na przykład jakaś polecana prawo farmaceutyczne kancelaria, z jaką się nawiąże współpracę. W takiej sytuacji można będzie liczyć na to, że na pewno w niej się znajdzie osoba, która będzie miała odpowiednią wiedzę do zajęcia się własną firmą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY