Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYTech, Reklama

O czym pamiętać trzeba podczas projektowania logo swojej firmy

Dobrze wykonany projekt logo to ważna rzecz dla każdej firmy – ostatecznie ten właśnie element wizualny będzie stanowił wizytówkę pośród klientów. Z tego też powodu jego projekt należy przekazać profesjonalistom, a jeżeli ktoś chce się wziąć za to samemu, to trzymać się kilku istotnych kwestii.

Po pierwsze logo firmy dobrze żeby było w miarę czytelne i proste. Prostota właśnie jest bardzo ważna, ponieważ sprawa wrażenie nowoczesności i profesjonalizmu. Wystarczy zresztą się przyjrzeć logotypom światowych koncernów, żeby od razu to zobaczyć. Dobra kreacja logo to także zrezygnowanie z większej ilości kolorów.

Zaleca się, żeby nie było ich więcej niż maksymalnie trzy, ale im ich liczba będzie mniejsza tym lepiej. Za pstrokata kolorystyczna mieszana nie będzie wyglądać zachęcająco, i przyniesie odwrotny rezultat od zamierzonego. Graficy powinni również mieć na uwadze na użytą czcionkę. Pasować ona powinna do branży, w której działa firma, dużą rolę odgrywają również różne psychologiczne aspekty.

Dużo firm po jakimś okresie swojego działania na rynku decyduje się także na odświeżenie logo. Taki zabieg ma za zadanie tchnienie nowej energii w taką markę i wskazanie jej drogi rozwoju. Tego typu odświeżenie wykonać można w oparciu o dotychczasowy wygląd, lecz niejednokrotnie wszystko zaczyna się od zera. Biorąc pod uwagę wspomniane rzeczy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jednak będzie przekazanie projektu profesjonalnej firmie. Bez problemów taką znajdzie się w sieci, wpisują na przykład hasło również zobacz o tworzeniu identyfikacji wizualnej i sprawdzając uzyskane wyniki.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY