Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYUsługi

Negatywne aspekty picia kawy

Organiczny związek chemiczny czyli kofeina występująca w kawach i czekoladach niesie za sobą dużo kłopotów. Posiada ona właściwości psychoaktywne. Dodawana jest ona do wielu napojów energetycznych i słodyczy, których zadaniem jest pobudzenie osoby, jaka z tego korzysta. Pokrewne właściwości ma teina, która jest nadrzędnym składnikiem herbat. Działa ona dużo wolniej lecz dłużej aniżeli kofeina, w celu zachowania w jak najdłuższym czasie sprawności fizyczne i psychicznej.

Picie kawy czy kofeiny w gigantycznych ilościach jest niezwykle niebezpieczne. W szczególe wpływa na komplikacje z sercem, ma okazję powodować zgagę itp. Badacze stwierdzili, że kofeina ma okazję doprowadzić nawet do śmierci jeśli w ludzkim ciele ilość tego związku przekroczy 10 gramów. Jest to około 40- 120 filiżanek kawy. Szczególną uwagę muszą zwrócić damy które są w ciąży. Nosząc pod piersią swoja pociechę nie są w stanie nadużywać tych związków bo dawka nawet o połowę mniejsza dla noworodka może być śmiertelna.

Nie oznacza to, że mamy w całości wycofać się z tych napoi – wypróbuj kawa mielona do ekspresu. Należy po prostu kontrolować się pod względem ilości. Jeżeli zauważymy, iż jesteśmy zbytnio pobudzeni, serce bije, jak by miało zaraz wyskoczyć nam z piersi należy skonsultować się z lekarzem oraz ograniczyć teina czy kofeinę do śladowych porcji a najprzyzwoiciej przestać je używać na pewien czas. W Polsce kultura picia herbaty nie jest bogata, jednakowoż to powoli się zmienia. Polacy coraz to entuzjastyczniej sięgają po różnego rodzaju gatunki herbat doceniają Ci rozpoznając jej walory i smak. Herbata ceniona jest szczególnie przez Chińczyków oraz Anglików.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY