Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Który rodzaj opału najlepiej kupić na zimę

W naszej strefie klimatycznej zimową porą mogą się pojawić mocno ujemne temperatury, dlatego ogromną rolę odgrywa odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach najczęściej mają je zapewnione albo z elektrociepłowni albo wykorzystują piecyki gazowe, natomiast właściciele prywatnych domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach instaluje się najróżniejsze piece, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotykane są kotły na paliwa stałe, typu węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki rodzaj opału będzie zastosowany, zależało będzie od konstrukcji takiego pieca i jego parametrów.

Poszczególne rodzaje opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem także trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zakupami. Najlepsze parametry jeśli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek Zamość. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci otrzymują produkt bardzo wydajny, którego zużycie jest chyba najmniejsze spośród wszystkich innych. Znacznie tańszy, lecz również i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj paliwa jest uznawany za ekologiczny i nowoczesny, wytwarza się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż zwykłe drewno, a przy tym charakteryzuje się niską zawartością siarki i popiołu. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest niska cena, wynosząca mniej niż połowę tego co cena za węgiel, lecz ze względu na opałową wartość będzie go potrzeba też dwa razy więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj komentarz