Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Jakim sposobem szykować dziecko do wizyty u dentysty?

Nie od dziś wiadomo, iż obyczaje dzieci podczas wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być ekstremalne. Już namówienie latorośli do samego wyjścia do doktora, może przysparzać rodzicom nie lada problem. Bezsprzecznie, są chlubne wyjątki oraz niektóre maluchy z rozkoszą siadają w fotelu oraz zezwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale górują te, jakie stomatologa unikają jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie wpływa na dziecko pozytywnie. Jak w tej sytuacji ma obowiązek zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najprawidłowiej. Należałoby zwracać uwagę na to, aby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim trzeba uprzedzić smyka jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie nadmienić o ewentualnym bólu tak, żeby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – więcej na ortodonta warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, warto porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie niepewności. Terminem dentofobia określa się bojaźń przed skorzystaniem z usług stomatologa. Postaci cierpiące na tę krępującą przypadłość mają kłopot ze uspokajającym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością wpływa to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zębów. Jeżeli chodzi o przyczynę tej przypadłości, trzeba się jej doszukiwać już w dzieciństwie pacjentów. Być może już od malutkiego dziecka byli utwierdzani w przekonaniu, że dentysta to przysłowiowy sadysta, które go celem jest wywołanie bólu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY