Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Moda, Uroda

Jakie zalety i wady posiadają paski wybielające

Zęby w idealnie białym kolorze są marzeniem wielu osób. Jednak brak odpowiedniej higieny, papierosy czy picie dużej ilości kawy sprawiają, że do śnieżnej bieli jest trochę daleko. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się rozmaite wybielające zabiegi, robione w gabinetach stomatologicznych. Jednak jeżeli ktoś nie będzie miał na to finansowych możliwości, to może się też zdecydować na użycie pasków wybielających. Ta technika także cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na znacznie niższe koszty i łatwe użycie. Zanim sięgnie się jednak po to rozwiązanie, to należy zapoznać się dobrze ze sposobem stosowania i możliwymi zagrożeniami. Jeżeli zabieg zostanie nieprawidłowo wykonany, to narazić się można na różnego rodzaju problemy.

Same paski wykonane są z tworzywa sztucznego, jakie zostało nasączone substancją chemiczną. Najczęściej jest to nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba mają silne właściwości utleniające. Paski trzeba nakładać regularnie na wszystkie zęby, dokładnie je dociskając. Całość wybielania powinno trwać do kilku tygodni, a efekty utrzymują się później przez okres kilku miesięcy. Jak można więc zobaczyć samo wybielanie wcale nie jest trudne, będzie tylko wymagać regularności i precyzji podczas nakładania pasków. Przeważnie ta metoda nie powoduje jakiś poważniejszych dolegliwości, lecz przy jakiś wątpliwościach warto wszystko skonsultować ze swoim dentystą.

Precyzja ma o tyle znaczenie, że jeżeli paski nie będą się w pełni stykać z zębami, to mogą się pojawić mniej wybielone miejsca, niekiedy dość dobrze widoczne nawet z większej odległości. Poza tym używany do nasączania środek chemiczny jest mocny, z tego też powodu należy zachować dużą ostrożność i z pewnością unikać dotknięcia języka i dziąseł. Spowodować to może rozmaite podrażnienia, a nawet uszkodzenia miękkich tkanek. Więcej na temat działania takich pasków można przeczytać na różnych stronach internetowych, jakie na przykład się znajdzie wprowadzając w wyszukiwarce hasło paski wybielające crest.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY