Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł

Jakie są podstawowe typy opon do widłowych wózków

Użytkowanie widłowych wózków, podobnie jak i wielu innych pojazdów, jest związane co pewien okres czasu z koniecznością wymiany opon. W czasie codziennej pracy ogumienie się bowiem zużywa, w części przypadków nawet naprawdę szybko. Tempo zużywania się opony zależne jest chociażby od tego, na jakiej nawierzchni jeżdżą takie wózki i jakie przenoszą obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Lublin zużyła się zbyt mocno, to będzie ją trzeba zmienić na nową, gdyż ewentualna eksploatacja stworzyć może nawet jakieś zagrożenie.

Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje takich opon, które się różnią właściwościami i ceną. Najbardziej popularne są pompowane opony do wózka widłowego Opole Lubelskie, wyposażone niejednokrotnie w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to mają dobre amortyzujące właściwości.

Świetnie sprawdzają się do jazdy po nierównych podłożach, oraz przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności ładunków. Pośród tej grupy opon przeważnie są stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają samochodowe opony. W wielu zastosowaniach lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony mieszanką gumową, co ma przełożenie na dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciami i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma bardzo duże znaczenie. Jednak ten typ opon charakteryzuje się też nieco mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy będzie trzeba przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY