Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Dom, Ogród

Jakie odmiany opału stałego cieszą się obecnie popularnością

Spora ilość właścicieli domów używa pieców, które przeznaczone są do spalania różnych rodzajów stałego opału. Przeważnie to jest węgiel lub drewno, lecz rosnącym zainteresowaniem także się cieszy ekogroszek oraz brykiet drzewny. Poszczególne rodzaje takiego opału różnią się jednak mocno od siebie, dlatego podczas wyboru trzeba na parę rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności opał, jaki będzie spalany, musi mieć odpowiednio dużą wartość opałową.

Najlepiej ten parametr wygląda przy węglu kamiennym, z kolei kaloryczność pelletu i drewna zależą w dużym stopniu od gatunku, z jakiego pochodzą. Niezwykle istotne jest także, aby paliwo było dobrze wysuszone przed spalaniem. Jeżeli będzie ono miało dużą wilgotność, to nie tylko nie będzie ono w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości energii cieplnej, ale przy spalaniu będzie się też wydzielać dużo niebezpiecznych związków. Dlatego nawet jeśli się wybierze dobry jakościowo opał, to na jego wilgotność również trzeba zwrócić uwagę.

Wiele osób zwraca za to swoją uwagę na kwestie ekonomiczne. Z reguły będzie tak, że materiały o największej kaloryczności są też najdroższe. Dlatego podczas zakupu nie można patrzeć wyłącznie na cenę, lecz również na to, jak dużo opału trzeba będzie zużyć. Niejednokrotnie dużo lepszą opcją będzie zakupienie dobrego jakościowo, ale droższego węgla, niż kiepskiego, taniego drewna. Opał dobrze jest też kupować w hurtowniach, a takie można znaleźć na przykład po podaniu w wyszukiwarce słów hurtowa sprzedaż ekogroszku i przejrzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY