Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Internetowa strona – jakie są etapy jej projektowania

Nawet najprostsza strona internetowa będzie wymagała należytego zaplanowania, wykonania a potem uruchomienia. Dlatego też jeżeli ktoś będzie planował taką zrobić dla firmy, to powinien wiedzieć, z czego cały proces będzie się składał. Po pierwsze należy znaleźć kogoś, kto zajmie się wszystkimi pracami. Zrobić to można przy wykorzystaniu wyszukiwarki, po podaniu w niej słów sklep internetowy otrzyma się listę linków do przejrzenia. Projektowanie strony rozpocząć należy od dokładnego określenia oczekiwań i potrzeb.

Wykorzystując te informacje do przygotowania będzie ogólny zarys budowanego serwisu wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami. Na tym etapie określa się też zakres prac do wykonania oraz koszty, które będą się z tym wiązać. Jeżeli zapadnie decyzja o kontynuacji prac, to trzeba poczynione ustalenia spisać dokładnie, umowa określająca zakres prac, termin oraz cenę to ważna rzecz o której należy pamiętać. Po podpisaniu umowy wykonawca zapewne przystąpi do wykonywania.

Z jednej strony do przygotowania będzie graficzna oprawa, a z drugiej programiści zaczną przygotowywać wszystkie funkcje oraz konfigurować wszystko wstępnie. Ten etap trwa do momentu gdy wszystko nie będzie zaakceptowane przez klienta, a także dokładnie sprawdzone i przetestowane. Dopiero wówczas planować można produkcyjne uruchomienie strony i jej udostępnienie użytkownikom. W wielu przypadkach na tym współpraca nie będzie się kończyć, bo strona jest rozbudowywana o następne funkcjonalności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY