Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Dom, Ogród

Folie stosowane w branży ogrodniczej – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Współczesna branża ogrodnicza coraz częściej korzysta z rozmaitych folii. Bardzo powszechnie Folie Warte Polymers wykorzystywane są chociażby do budowy różnego rodzaju tuneli. Takie tunele chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając równocześnie w środku niezbędną wilgotność i temperaturę. Na rynku można znaleźć wiele różnych odmian folii ogrodniczych, które się różnią właściwościami, parametrami technicznymi i ceną.

Dlatego jeżeli ktoś będzie planował zająć się uprawą warzyw czy kwiatów i zamierza robić to w tunelu, to nie powinien mieć problemów z wybraniem optymalnej opcji. Przede wszystkim ważne jest to, na jak długi okres czasu będzie się kupować folię. Modele dedykowane tylko na dwa sezony, czyli wiosenny i jesienny są znacznie tańsze, lecz bierze się to z tego, że są po prostu cieńsze i mniej wytrzymałe. Z tego też powodu w wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie zakupienie wieloletniej folii, bo tego typu modele posiadają jeszcze dodatkowe wzmocnienia które zwiększają ich wytrzymałość.

Można się też zastanowić nad wyborem wielowarstwowej folii, która jest znacznie trwalsza i solidniejsza. Lecz w przypadku takich wersji należy sprawdzić jak w nich wygląda kwestia przepuszczalności światła. Ten parametr jest bardzo ważny dla odpowiedniego wzrostu roślin, jeżeli ilość światła będzie za mała to mogą one nie mieć optymalnych warunków. Tego typu folie są dostępne w wielu różnych wielkościach, w wielu przypadkach można też kupić je dokładnie na potrzebny wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY