Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Motoryzacja, Transport

Czy osoby niepełnosprawne mogą same kierować samochodami

Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka sporej części naszego społeczeństwa. Dlatego niezwykle istotne będzie to, żeby takim osobom zapewnić osobom możliwie duże możliwości normalnego funkcjonowania. Dotyczy to wielu obszarów, w tym również wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z ważniejszych rzeczy jest chociażby przygotowanie aut do kierowania nimi przez osoby, jakie mają na przykład problemy z nogami.

Przy nich zwykłe używanie pedału hamulca czy gazu nie będzie możliwe, ale na rynku jest kilka rozwiązań, które mogą w tym pomóc. Jedno z popularniejszych proponuje firma Veigel, a to jest nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten w skrócie jest także znany RGH, a całe sterowanie odbywa się za pomocą dźwigni albo pokrętła. Można go zamontować w dużej części aut wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, i pozwala na bezpieczne i płynne używanie pedałów.

Dzięki dobrej jakości układ ten umożliwia pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w nieprzewidzianych sytuacjach. Duże możliwości regulacyjne pozwalają każdemu użytkownikowi dopasować położenie do swoich wymagań, co też przełoży się na wygodę nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca posiadają dodatkowe funkcjonalności, bardzo przydatne podczas codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też to urządzenie jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY