Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Czemu podczas budowy domu jest potrzebna pomoc geodety

Zapewne niejeden z nas miał kiedyś okazję widzieć umieszczone na ziemi urządzenie przypominające wyglądem aparat fotograficzny. To nic innego jak podstawowe narzędzie geodetów, którzy się zajmują najróżniejszymi pracami związanymi z ewidencją gruntów. Do ich zadań należy między innymi precyzyjne wyznaczanie granic działek budowlanych oraz położenia obiektów na tych działkach. Zajmują się również tworzeniem map do rozmaitych zastosowań, w tym projektowych, a poza tym opracowaniem dokumentów i pomiarami wysokościowymi.

Pomiary takie są wykorzystywane zarówno w przypadku przemysłowych obiektów, budowie dróg, autostrad i sieci kolejowych, jak też w budownictwie jednorodzinnym. W tym ostatnim przypadku geodeta przyda się na kilku etapach budowy. Po pierwsze już na początku, przed rozpoczęciem wszelakich robót konieczne wykonanie będzie mapy do projektowych celów. Na mapie muszą się znaleźć wszystkie granice działki, a także wszystkie znajdujące się w pobliżu obiekty.

Następny z etapów, do którego będzie potrzebny geodeta, to wyznaczenie położenia budynku na terenie działki, a po zakończeniu wszelakich prac powinna być sporządzona kolejna mapa, już z istniejącym domem. Poszczególne etapy muszą być ewidencjonowane w dokumentacji projektowej, która potem będzie podstawą wniosku o możliwość użytkowania. W praktyce przy wszelkich pracach związanych z jakimiś budynkami, drogami czy obiektami przemysłowymi nie obejdzie się bez pracy geodety, a jeśli taka będzie potrzebna, to można na przykład zadzwonić do firmy https://horyzontgeodezja.pl/.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY